Oh no! Where's the JavaScript? Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Rotująca chmura stropowa złapana przez naszego łowcę.

Aktualnie online
Gości online 1

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 13
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga

Rotująca chmura stropowa złapana przez naszego łowcę.

Nasz łowca ze Szczecina, Jarosław Ryplewski, podczas pobytu jedniodniowego na południe od Piotrkowa Trybunalskiego uchwycił wspaniałe zjawisko. Rotującą chmurę stropową... 

Nasz łowca ze Szczecina, Jarosław Ryplewski, podczas pobytu jedniodniowego z wizytą u rodziny,  na południe od Piotrkowa Trybunalskiego, uchwycił wspaniałe zjawisko. Rotującą chmurę stropową (wall cloud). Chmura ta jest obniżoną chmurą typu cumulonimbus i zaznacza strefę prądu wznoszącego. Należy zaznaczyć, że wiele silnych tornad formuje się głównie w superkomórkach chmur stropowych czyli dokładnie takich i większych jakie nagrał nasz łowca. Chmura ta nie występuje na przedniej krawędzi burzy a na jej tylnej cześci. Rotująca chmura stropowa jest dowodem istnienia mezocyklonu. 

Gdyby chmura stropowa istniała wystarczająco długo powstało by z niej tornado, jednak w tym wypadku to nie nastapiło. Na klipie jednak wyraźnie widzimy, że w pewnym momencie ten ruch rotujący wyraźnie wzrósł. Możliwe jednak, iż zabrakło odpowiedniej ilości zstępującego suchego powietrza w tylnej części superkomórki, Strefa tego suchego powietrza widoczna jest na klipie w formie szczeliny, strefy z rozpogodzeniem.

Należy zaznaczyć, iz wsie Podstole i Bęczkowice położone są 6 km od miejscowości Gorzkowice, tej samej która w 2008 i 2009 roku ucierpiała w powodu tornad. W internecie możemy znaleźć rózne filmiki z tego rejonu właśnie z roku 2008 i 2009. Poniżej jeden z takich filmików. 



 


0 komentarz

Zostaw komentarz

G
CAPTCHA ImageRefresh Image
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2024 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

10,730,504 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.23475 sekund | Średnio: 0.23475 (0) sekund | Zapytań: 59 | Użyta pamięć: 7.67MB/8MB