Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/brzanek/public_html/06022019/themes/FusionTheme/themefactory/core.php on line 128 Aktualności: Stacja pogodowa Auriol vs. La Crosse - Pogoda w woj. zachodniopomorskim

Stacja pogodowa Auriol vs. La Crosse

Aktualnie online
Gości online 1

Użytkowników online 0


Łącznie użytkowników: 13
Najnowszy użytkownik: Martyna Mietluk
Archiwum bloga

Stacja pogodowa Auriol vs. La Crosse

W dniu dzisiejszym przedstawiamy krótki test mini stacji pogodowej Auriol dostępnej w Lidlu. Ten test nie jest reklamą żadnej z firm których produkt jest przedstawiany i ma na celu jedynie analizę danych przedstawianych przez prezentowany sprzęt.

Do naszego testu wykorzystaliśmy stację zakupioną w Lidlu oraz dla porównania stację La Crosse WS-9039-IT. Do porównania danych wykorzystamy również dane z profesjonalnych stacji pogodowych serwisu ogimet.com.

 

 

 

W dniu dzisiejszym przedstawiamy krótki test mini stacji pogodowej Auriol dostępnej w Lidlu. Ten test nie jest reklamą żadnej z firm których produkt jest przedstawiany i ma na celu jedynie analizę danych przedstawianych przez prezentowany sprzęt.

Do naszego testu wykorzystaliśmy stację zakupioną w Lidlu oraz dla porównania stację La Crosse WS-9039-IT. Do porównania danych wykorzystamy również dane z profesjonalnych stacji pogodowych serwisu ogimet.com.

Test wykonano w godzinach wieczornych między godziną 21:00 a 02:00 w nocy. Ciśnienie skalibrowano na obu stacjach po pobraniu danych z DCP na jednakowym poziomie (wartość względna ciśnienia).

Test 1. Pobieranie danych z DCP (Data Collection Platform). Stacja Auriol w około 60 sekund pobrała dane z DCP w Berlinie. Stacja La Crosse (po restarcie) miała z tym problem - udało się po około 20 minutach.

Test 2. Połączenie z nadajnikiem zewnętrznym. Zaobserwowaliśmy tutaj znacznie wolniejsze tempo zbierania danych z czujnika zewnątrznego niż w przypadku staci La Crosse. Być może jest to do ustawienia ale odświeżanie temperatury z zewnątrz odbywało się z interwałem 1 impulsu (1 nadania) na minutę co oznacza że zmiana następowała co minutę. 

Test 3. Pomiary:



Pomiar został zrobiony na wysokości 10 metrów nad powierzchnią gruntu. Temperatura posiada 0,5 stopnia róznicy co można uznać jako margines błędu (+- 1 stopień) obu stacji. Temperatura zewnętrzna różni się od siebie o 0,8 stopnia. To również nie jest zły wynik dla mini stacji, gdyż w dalszym ciągu nie przekroczony został 1 stopniowy próg błędu. Ciśnienie w obu przypadkach jest poprawne a widoczna róznica została skorygowana przez stację Auriol w chwilę później przez co stacja La Crosse wcześniej podała możliwości opadów deszczu na prognozie obrazkowej (ciśnienie z danych serwisu ogimet.com 994,5 hPa). Pomiar wilgotności różni się o 2 %.

Test 4. Nocny pomiar wilgotności i ciśnienia oraz różnica temperatury miedzy czujnikiem zewnętrznym i wewnętrznym w pomieszczeniu.

Na powyższym zdjęciu widzimy pomiar nocny wilgotności powietrza. Tym razem pomiar wilgotności powietrza różni się o 1% co jest dobrym wynikiem. Okazuje się jednak, że czujnik zewnętrzny dokładniej wskazał temperaturę wewnątrz pomieszczenia w porównaniu do mini stacji La Crosse. Różnica na wyświetlaczy stacji Auriol wynosi 0,5 stopnia a więc mieści się w granicy błędu pomiarowego. Uznając jednak, czujnik zawyża o 0,5 stopnia temperaturę należy brać na to poprawkę. Pomiar Ciśnienia prawidłowy (porównany z danymi z ogimet (993,5 hPa) , Prognoza obrazkowa prawidłowa.

Wracając zatem do poprzedniego testu przyjmijmy ten margines błędu dla stacji Auriol i zredukujmy wyświetlaną wartość o 0,5 stopnia. Temperatura zewnętrzna zatem w teście nr. 3 wynosiła 5,1 stopnia co jest zbliżoną wartością do stacji La Crosse (4,8 st.C). Nie mamy jednak pewności czy to przypadkiem stacja La Crosse nie popełnia błędu, obie bowiem stacje są z tego samego segmentu.

Czy warto nabyć tę stację ?
W cenie oferowanej przez sklep Lidl (99 zł) zdecydowanie tak. Stacja La Crosse mimo "wieku" nadal kosztuje na internecie 179 zł. Porównywalne nowe stacja Hama około 250 zł, więc w tej cenie i przy tak nieznacznym błędzie pomiarowym jest to dobry zakup dla osób pragnących mieć dostęp do podstawowych danych pogodowych. Dodatkowy wyświetlacz w nadajniku stacji Auriol pozwala na umieszczenie jej np. w ogrodzie (altanie lub na balkonie) gdzie na bieżąco możemy śledzić temperaturę powietrza zarówno podczas letniego grillowania jak i podczas zjawisk atmosferycznych.

Ciekawym elemetem jest podawanie przez stację tendencji temperatury przez wyświetlanie strrzałką spadku lub wzrostu temperatury od ostatniego pomiaru.

Należy jedynie pamiętać aby czujnik zewnętrzny nie był narażony na oddziaływanie promieni słonecznych, gdyż obudowa zacznie się nagrzewać podając nieprawidłowe dane. Jeśli nie mamy możliwosci zrobienia osłony radiacyjnej (przeciwsłonecznej np. z podstawek od doniczek), należy umieścić czujnik po stronie nienasłonecznionej (ciągły cień).  

Stacja ta posiada jeszcze inne ciekawe funkcje o których moga się Państwo dowiedzieć z opisu tego produktu w internecie.


0 komentarz

Zostaw komentarz

G
CAPTCHA ImageRefresh Image
  • Brak komentarzy. Może chcesz dodać swój?

Ocena zawartości jest dostępna tylko dla użytkowników. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %
The Nebula is a PHP-Fusion 9's first FusionTheme Theme Framework made offering many content elements, styles and features and to better understand and learn to build content using the PHP-Fusion 9, without coding.

O nas

Na stronie zajmujemy się prognozowaniem pogody dla województwa Zachodniopomorskiego. Sugerujemy się danymi z różnych źródeł oraz z prognoz numerycznych.

Copyright © 2019

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2024 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Brzanek Theme by PHP-Fusion Inc

10,731,712 unikalnych wizyt
Czas generowania: 0.29040 sekund | Średnio: 0.2904 (0) sekund | Zapytań: 59 | Użyta pamięć: 9.1MB/2MB