O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.


 

19/20.12.2014 Silny wiatr / Deszcz / Możliwe burze


Ważne od:2014-12-19 godzina 21:00
Ważne do:2014-12-20 godzina 00:00
Autor prognozy:Daniel Obrzanowski
Prawdopodobieństwo:80%
Typ zagrożenia:Wiatr
Stopień zagrożenia:2
Skutki zagrożenia:
Oglądalność:455
Udostępnij:
CAPE
LI
USKOK WIATRU
CIN
SRH




Zagrożone regiony

II STOPIEŃ ZAGROŻENIA PRZED WIATREM Powiaty położone nad samym morzem. I STOPIEŃ ZAGROŻENIA PRZED WIATREM Pozostała część województwa. [img]www.wstaw.org/m/2014/12/19/wiatr20.12.2014.png[/img] ZAGROŻENIE PRZED BURZAMI 50% prawdopodobieństwa wystąpienia burz na północy. 30% prawdopodobieństwa wystąpienia burz na zachodzie w centrum oraz na południu i na wschodzie. 15% prawdopodobieństwa wystąpienia burz na południowym-zachodzie. [img]www.wstaw.org/m/2014/12/19/burza20.10.2014.png[/img]


Sytuacja Synoptyczna

Od kilkunastu godzin znajdujemy się pod wpływem głębokiego układu niskiego ciśnienia znad krajów skandynawskich. Do tej pory sprowadzał on do nas umiarkowane chwilami dość silne opady deszczu. W całym województwie zwiększyła się prędkość wiatru.


Treść ostrzeżenia

W ciągu najbliższych godzin niż znajdzie się nad Finlandią i sprowadzi do nas chłodniejszą masę powietrza polarnomorskiego. Gradient ciśnienia atmosferycznego jeszcze bardziej się zwiększy. W całym województwie należy spodziewać się silniejszych podmuchów wiatru. Nad morzem wiatr w porywach może dochodzić do 90 km/h. na pozostałym obszarze do 75 km/h. Poza silnym wiatrem należy liczyć się z silnymi opadami deszczu pochodzenia konwekcyjnego. Przemieszczające się z północnego zachodu na południowy-wschód bardzo chłodne masy powietrza przez ciepłe Morze Bałtyckie spowoduje zwiększenie pionowego gradientu temperatury, co przełoży się na wzrost energii chwiejności. CAPE na północy wzrośnie nawet do 400 J/kg. Na pozostałym obszarze CAPE do 300 J/kg. Tak wysokie parametry przy okresie zimowym może spowodować powstanie pojedynczych komórek burzowych, a nawet całej linii burz. Jeśli do tego dojdzie, musimy liczyć się z jeszcze silniejszymi porywami wiatru i różnego rodzaju opadami ? deszcz, krupa śnieżna, a nawet grad.


Legenda stopni

Możliwe słabe zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Średni stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem, opadami itp.


Bardzo duży stopień zagrożenia przed burzami, wiatrem itp.


Statystyki

Ilość wydawanych ostrzeżeń z danej kategorii


Ilość ostrzeżeń w danym stopniu zagrożenia.